Finžgarjeva ulica 4, 1000 Ljubljana
+386 40 177 032
zdravstvo@simed.si
Vedno več ljudi opaža težave z mravljinčenji in bolečinami v prstih rok.
Pred operativnim posegom je potrebno opraviti elektromiografijo.
Poseg se opravi v lokalni anesteziji.
Potreben je mesec dni počitka z roko, bolniški stalež odprete pri domačem zdravniku.
Priporočamo izvajanje fizioterapije, ki jo lahko pričnete izvajati po odstranitvi šivov.
Kaj je sindrom karpalnega kanala?
Operacija karpalnega kanala poteka v lokalni anesteziji. Za zagotovitev brezkrvnega operativnega polja, vam pred posegom na nadlaht namestimo manšeto.
Po ustrezni pripravi operativnega polja, napravimo 2-3 cm dolg kožni rez na dlanski strani zapestja in si odmaknemo podkožna tkiva. V dnu rane si prikažemo transverzalni karpalni ligament in ga vzdolžno v celoti prekinemo ter tako odpremo karpalni kanal. Mediani živec tako sprostimo, dodatno pa prekinemo tudi vse zarastline okoli živca.
Operacija karpalnega kanala traja približno 10 minut in poseg ponavadi ni boleč. Po posegu vam lahko podamo ustna ter pisna navodila za okrevanje.
Preveza pri domačem zdravniku čez 2 dni, po 14 dneh boste pri njem odstranili tudi šive. Zdravnika prosim, da odstrani šive 14 dni po operativnem posegu. Nato priporočam fizioterapijo v domačem zdravstvenem domu.
V kolikor ste pred operacijo imeli sindrom hude stopnje (brez senzoričnih nevrogramov) je pričakovati, da bo v prvih mesecih po operaciji prišlo do izboljšanja simptomov in do zmanjšanja bolečin. Po nekaj mesecih pa se stanje lahko zopet začasno poslabša – ponovno lahko pride do mravljinčenja v dlani in prstih, gre namreč za proces reinervacije, ponovnega povezovanja živčnih končičev s čutnicami. To je lahko neprijetno in moteče, pripelje pa do normalizacije občutljivosti v dlani.
Cena posega vključuje:
Operativni poseg
Uporabo najboljših materialov